Robert Jašków s Nadací Nova pomáhají: Počítačem udělali radost rodině v nouzi!

Robert Jašków s Nadací Nova pomáhají: Počítačem udělali radost rodině v nouzi!
Nadace Nova se už poněkolikáté spojila s projektem Počítače dětem a udělala radost rodině v nouzi. Tentokrát se vydal počítačovou techniku, která dětem pomůže nejen s distanční výukou, předat do pražské rodiny Horvátových se dvěma dětmi herec Robert Jašków z Ordinace v růžové zahradě 2.

Pandemická situace ovlivnila život rodiny Horvátových zásadně. Matka Monika je samoživitelka, a proto nemá peněz nazbyt. Její syn Míša jako prvňáček zvládal distanční výuku pouze přes notebook její neteře po e-mailu, a proto bohužel nestíhal držet krok se svými spolužáky. Monika má v péči také svou neteř Denisu, která je v 9. třídě a notebook má pouze dočasně půjčený od pěstounské organizace. Oba jsou velmi rádi, že se nyní mohou plnohodnotně zapojit do výuky a nic už jim neuteče!

Cílem projektu Počítače dětem je poskytnout rodinám v nouzi výpočetní techniku, která umožní jejich dětem studovat z domova a využít techniku k zvyšování počítačové gramotnosti a ke kreativním činnostem. Hledáme rodiny, které se dostaly do finanční nouze a nemohou svým dětem poskytnout techniku pro jejich studium. Dále hledáme dobrovolníky, kteří pomohou svážet techniku od dárců, rozvážet techniku do potřebných rodin apod. V neposlední řadě také hledáme dárce, kteří nám věnují vhodnou techniku.
Více informací na https://www.nadacenova.cz/pocitace-detem.

Fotogalerie